22. ULUSLARARASI ADLİ TIP AKADEMİSİ KONGRESİ
1938 yılında Almanya'nın Bonn şehrinde kurulan ve Adli Tıp / Adli Bilimler alanında en eski bilimsel dernek olan Uluslararası Adli Tıp Akademisi'nin (The International Academy of Legal Medicine-IALM) 3 yılda bir yapılan ve bu yıl Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu ile İstanbul Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 22. Bilimsel kongresi İstanbul Haliç Kongre Merkezinde 5-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

30 Haziranda atölye çalışmaları ile başlayan bu kongreye 56 ülkeden 389'u yerli, 712'si yabancı olmak üzere toplam 1101 adli bilimler uzmanı katılmıştır.

20 atölye çalışması-çalıştay, 14 bilimsel toplantı, 2 sempozyum, 4 konferans ile adli bilimler alanında mevcut sorunlara çözüm üretilerek, dünyadaki en son uygulamalar, teorik, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile bilirkişilik sistemlerinin mevcut durumu ve geleceği tartışılmıştır.

Adli Tıp Kurumu ve İstanbul Üniversitesi ile birlikte ilk kez Ülkemizde düzenlemekten gurur duyduğumuz bu kongre, ülkelerarası tanıma, tanışma, kaynaşma ve işbirliğinin artarak devam etmesine katkı sağlanmıştır.