03.08.2017 ADALET BAKANLIĞI'NDA DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI
ADALET BAKANLIĞI'NDA DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Adalet Bakanlığı'nda düzenlenen törende konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bozdağ'ın görevi süresince Türkiye demokrasisi ve hukuk tarihi açısından çok önemli hizmetlere imza attığını vurgulayarak, teşekkürlerini sundu.

Bakan Gül, 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk milleti adına yargı faaliyetinde bulunan tüm yargı mensuplarının bu darbeye karşı dik durduğunu söyledi. Gül konuşmasını şöyle sürdürdü: "Nasıl sokaklarda, meydanlarda milletimiz bayrağı için, vatanı için, milleti için, devleti için nasıl dik durduysa Türk yargısı da o gece kahramanlığını göstermiştir. Bundan dolayı da gerçekten tüm yargı camiasına teşekkür etmek boynumuzun borcudur."

Yargılamalar Hızlı, Tarafsız ve Adil Şekilde Devam Edecek FETÖ'nün darbe girişimini milletin ve Türk yargısının el birliğiyle püskürttüğünü anımsatan Gül, "Yargılamalar devam etmekte ve Türk yargısı hakkaniyet, hukuk, adalet çerçevesinde bu yargılamaları yapmaktadır. Ben bu yargılamaların da hızlı tarafsız ve en adil bir şekilde sonuçlanarak milletimizin maşeri vicdanında bu yargılamanın da sonuçlanmasını ümit ediyorum. Bu konudaki çalışmaları da hep beraber yakinen takip edeceğiz." diye konuştu.

Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Bekir Bozdağ ise 25 Aralık'ta Adalet Bakanı olduğunu ve o dönemin Türkiye için zor bir zaman süreci olduğunu belirterek, tüm yargı camiasının birlikte mücadele ettiğini ve alınan kararlar ve çıkarılan düzenlemelerin FETÖ ile mücadele konusunda önemli adımlar olduğuna dikkat çekti.

Bozdağ: 'Gözüm Arkada Kalmayacak' Adalet Bakanlığı görevini kendisinden iyi yapacağına inandığı Abdulhamit Gül'e teslim etmekten büyük onur duyduğunu ifade eden Bozdağ, "Ben inanıyorum ki Abdulhamit Bey aldığı bu nöbeti bu görevi benden daha iyi yapacak, daha ileri noktalara taşıyacak ve hem hükümetimizin hem milletimizin beklediği işleri yapacak büyük başarılara imza atacaktır. Gözüm arkada kalmadan gidiyorum, çünkü yerime gelen arkadaşın benden daha iyi yapacağına inanarak görevi emanet ediyor ve buradan o duygularla ayrılacağım." dedi.